YR1B46R4CC
- 型號描述:
46.4 Ohms ±0.1% 0.25W, 1/4W Through Hole Resistor Axial Metal Film
- 型號:
- YR1B46R4CC
- 品牌:
- TE Connectivity
- 交期:
- 7-12工作天
- 原廠包裝量:
- 1000
- Resistance
- 46.4 Ohms
- Tolerance
- ±0.1%
- Power (Watts)
- 0.25W, 1/4W
- Temperature Coefficient
- ±15ppm/°C
- Operating Temperature
- -65°C ~ 155°C
- Size / Dimension
- 0.091" Dia x 0.248" L (2.30mm x 6.30mm)