YR1B21R5CC
型號描述:
21.5 Ohms ±0.1% 0.25W, 1/4W Through Hole Resistor Axial Metal Film
金屬膜電阻器 - 透孔 YR1 0.1% 21R5
型號:
YR1B21R5CC
品牌:
TE Connectivity / Holsworthy
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
1000
起訂量:1 倍增量:1
Resistance
21.5 Ohms
Tolerance
±0.1%
Power (Watts)
0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient
±15ppm/°C
Operating Temperature
-65°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.091" Dia x 0.248" L (2.30mm x 6.30mm)