YR1B21K5CC
型號描述:
21.5 kOhms ±0.1% 0.25W, 1/4W Through Hole Resistor Axial Metal Film
RES 21.5K OHM 0.1% 1/4W AXIAL
型號:
YR1B21K5CC
品牌:
TE Connectivity Passive Product
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:1 倍增量:1
Resistance
21.5 kOhms
Tolerance
±0.1%
Power (Watts)
0.25W, 1/4W
Composition
Metal Film
Features
Temperature Coefficient
±15ppm/°C
Operating Temperature
-65°C ~ 155°C
Package / Case
Axial
Supplier Device Package
Axial
Size / Dimension
0.091" Dia x 0.248" L (2.30mm x 6.30mm)