YR1B196RCC
型號描述:
196 Ohms ±0.1% 0.25W, 1/4W Through Hole Resistor Axial Metal Film
型號:
YR1B196RCC
品牌:
TE CONNECTIVITY - NEOHM
交期:
7-12工作天
原廠包裝量:
1
起訂量:1 倍增量:1
Resistance
196 Ohms
Tolerance
±0.1%
Power (Watts)
0.25W, 1/4W
Composition
Metal Film
Features
Temperature Coefficient
±15ppm/°C
Operating Temperature
-65°C ~ 155°C
Package / Case
Axial
Supplier Device Package
Axial
Size / Dimension
0.091" Dia x 0.248" L (2.30mm x 6.30mm)