YR1B16R5CC
型號描述:
16.5 Ohms ±0.1% 0.25W, 1/4W Through Hole Resistor Axial Metal Film
型號:
YR1B16R5CC
品牌:
TE Connectivity
交期:
6-9工作天
原廠包裝量:
1
起訂量:206 倍增量:1
Packaging
Tape & Box (TB)
Power (Watts)
0.25W, 1/4W
Tolerance
±0.1%
Features
Package / Case
Axial
Temperature Coefficient
±15ppm/°C
Size / Dimension
0.091" Dia x 0.248" L (2.30mm x 6.30mm)
Composition
Metal Film
Operating Temperature
-65°C ~ 155°C
Number of Terminations
2
Supplier Device Package
Axial
Height - Seated (Max)
Failure Rate
Resistance
16.5 Ohms