YR1B140RCC
型號描述:
Through Hole Resistor
METAL FILM RESISTORS-THROUGH HOL
型號:
YR1B140RCC
品牌:
TE Connectivity AMP Connectors
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
1000
起訂量:2000 倍增量:1
Resistance
140 Ohms
Tolerance
±0.1%
Power (Watts)
0.25W, 1/4W
Composition
Metal Film
Features
Temperature Coefficient
±15ppm/°C
Operating Temperature
-65°C ~ 155°C
Package / Case
Axial
Supplier Device Package
Axial
Size / Dimension
0.091" Dia x 0.248" L (2.30mm x 6.30mm)