YR1B10R5CC
- 型號描述:
10.5 Ohms ±0.1% 0.25W, 1/4W Through Hole Resistor Axial Metal Film
RES 10.5 OHM 0.1% 1/4W AXIAL
- 型號:
- YR1B10R5CC
- 品牌:
- TE Connectivity Passive Product
- 交期:
- 5-8工作天
- 原廠包裝量:
- Packaging
- Tape & Box (TB)
- Power (Watts)
- 0.25W, 1/4W
- Tolerance
- ±0.1%
- Features
- Package / Case
- Axial
- Temperature Coefficient
- ±15ppm/°C
- Size / Dimension
- 0.091" Dia x 0.248" L (2.30mm x 6.30mm)
- Composition
- Metal Film
- Operating Temperature
- -65°C ~ 155°C
- Number of Terminations
- 2
- Supplier Device Package
- Axial
- Height - Seated (Max)
- Failure Rate
- Resistance
- 10.5 Ohms