SMA-Q0204FTDV1M21
型號描述:
1.21 MOhms ±1% 0.25W, 1/4W Chip Resistor MELF, 0204 Automotive AEC-Q200 Thin Film
MELF SMA-Q 1M21 1% 50PPM 0204 0.
型號:
SMA-Q0204FTDV1M21
Power (Watts)
0.25W, 1/4W
Tolerance
±1%
Package / Case
MELF, 0204
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Size / Dimension
0.055" Dia x 0.138" L (1.40mm x 3.50mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package
0204
Resistance
1.21 MOhms