SMA-Q0102FTDL1K87
- 型號描述:
1.87 kOhms ±1% 0.3W Chip Resistor MELF, 0102 Automotive AEC-Q200 Thin Film
MELF SMA-Q 1K87 1% 50PPM 0102 0.
- 型號:
- SMA-Q0102FTDL1K87
- Power (Watts)
- 0.3W
- Tolerance
- ±1%
- Package / Case
- MELF, 0102
- Temperature Coefficient
- ±50ppm/°C
- Size / Dimension
- 0.043" Dia x 0.087" L (1.10mm x 2.20mm)
- Operating Temperature
- -55°C ~ 155°C
- Supplier Device Package
- 0102
- Resistance
- 1.87 kOhms