SMA-Q0102FTDL1K82
型號描述:
1.82 kOhms ±1% 0.3W Chip Resistor MELF, 0102 Automotive AEC-Q200 Thin Film
MELF SMA-Q 1K82 1% 50PPM 0102 0.
型號:
SMA-Q0102FTDL1K82
Power (Watts)
0.3W
Tolerance
±1%
Package / Case
MELF, 0102
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Size / Dimension
0.043" Dia x 0.087" L (1.10mm x 2.20mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package
0102
Resistance
1.82 kOhms