SMA-Q0102FTDL10K5
型號描述:
10.5 kOhms ±1% 0.3W Chip Resistor MELF, 0102 Automotive AEC-Q200 Thin Film
MELF SMA-Q 10K5 1% 50PPM 0102 0.
型號:
SMA-Q0102FTDL10K5
品牌:
TE Connectivity Passive Product
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:3000 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Power (Watts)
0.3W
Tolerance
±1%
Features
Automotive AEC-Q200
Package / Case
MELF, 0102
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Size / Dimension
0.043" Dia x 0.087" L (1.10mm x 2.20mm)
Composition
Thin Film
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Number of Terminations
2
Supplier Device Package
0102
Height - Seated (Max)
Failure Rate
Resistance
10.5 kOhms