SMA-A0207BTNT12K
- 型號描述:
12 kOhms ±0.1% 1W Chip Resistor MELF, 0207 Automotive AEC-Q200 Metal Film
RES 12K OHM 0.1% 1W MELF 0207
- 型號:
- SMA-A0207BTNT12K
- 品牌:
- TE Connectivity Passive Product
數量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Power (Watts)
- 1W
- Tolerance
- ±0.1%
- Features
- Automotive AEC-Q200
- Package / Case
- MELF, 0207
- Temperature Coefficient
- ±15ppm/°C
- Size / Dimension
- 0.087" Dia x 0.232" L (2.20mm x 5.90mm)
- Composition
- Metal Film
- Operating Temperature
- -55°C ~ 155°C
- Ratings
- Number of Terminations
- 2
- Supplier Device Package
- 0207
- Height - Seated (Max)
- Failure Rate
- Resistance
- 12 kOhms