SMA-A0102BTNL6K8
- 型號描述:
6.8 kOhms ±0.1% 0.3W Chip Resistor MELF, 0102 Automotive AEC-Q200 Metal Film
RES 6.8K OHM 0.1% 0.3W MELF 0102
- 型號:
- SMA-A0102BTNL6K8
- 品牌:
- TE Connectivity Passive Product
數量:
- Resistance
- 6.8 kOhms
- Tolerance
- ±0.1%
- Power (Watts)
- 0.3W
- Composition
- Metal Film
- Features
- Automotive AEC-Q200
- Temperature Coefficient
- ±15ppm/°C
- Operating Temperature
- -55°C ~ 155°C
- Package / Case
- MELF, 0102
- Supplier Device Package
- 0102
- Ratings
- Size / Dimension
- 0.043" Dia x 0.087" L (1.10mm x 2.20mm)