SMA-A0102BTNL47K
- 型號描述:
47 kOhms ±0.1% 0.3W Chip Resistor MELF, 0102 Automotive AEC-Q200 Metal Film
RES 47K OHM 0.1% 0.3W MELF 0102
- 型號:
- SMA-A0102BTNL47K
- 品牌:
- TE Connectivity Passive Product
數量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Power (Watts)
- 0.3W
- Tolerance
- ±0.1%
- Features
- Automotive AEC-Q200
- Package / Case
- MELF, 0102
- Temperature Coefficient
- ±15ppm/°C
- Size / Dimension
- 0.043" Dia x 0.087" L (1.10mm x 2.20mm)
- Composition
- Metal Film
- Operating Temperature
- -55°C ~ 155°C
- Number of Terminations
- 2
- Supplier Device Package
- 0102
- Height - Seated (Max)
- Failure Rate
- Resistance
- 47 kOhms