LR0204F2K7
型號描述:
2.7 kOhms ±1% 0.25W, 1/4W Through Hole Resistor Axial Metal Film
金屬膜電阻器 - 透孔 LR0204 1% 2K7
型號:
LR0204F2K7
品牌:
TE Connectivity / Holsworthy
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
4000
起訂量:4000 倍增量:4000
Resistance
2.7 kOhms
Tolerance
±1%
Power (Watts)
0.25W, 1/4W
Composition
Metal Film
Features
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Package / Case
Axial
Supplier Device Package
Axial
Size / Dimension
0.079" Dia x 0.138" L (2.00mm x 3.50mm)