LR0204F22K
型號描述:
22 kOhms ±1% 0.25W, 1/4W Through Hole Resistor Axial Metal Film
金屬膜電阻器 - 透孔 LR0204 1% 22K
型號:
LR0204F22K
品牌:
TE Connectivity / Holsworthy
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
4000
起訂量:1 倍增量:1
Packaging
Cut Tape (CT)
Power (Watts)
0.25W, 1/4W
Tolerance
±1%
Features
Package / Case
Axial
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Size / Dimension
0.079" Dia x 0.138" L (2.00mm x 3.50mm)
Composition
Metal Film
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Number of Terminations
2
Supplier Device Package
Axial
Height - Seated (Max)
Failure Rate
Resistance
22 kOhms