CRGS2512J1R0
- 型號描述:
1 Ohms ±5% 1.5W Chip Resistor 2512 (6332 Metric) Pulse Withstanding Thick Film
RES SMD 1 OHM 5% 1.5W 2512
- 型號:
- CRGS2512J1R0
- 品牌:
- TE Connectivity Passive Product
數量:
- Power (Watts)
- 1.5W
- Tolerance
- ±5%
- Features
- Pulse Withstanding
- Package / Case
- 2512 (6332 Metric)
- Temperature Coefficient
- ±200ppm/°C
- Size / Dimension
- 0.250" L x 0.126" W (6.35mm x 3.20mm)
- Operating Temperature
- -55°C ~ 155°C
- Supplier Device Package
- 2512
- Height - Seated (Max)
- 0.026" (0.65mm)
- Failure Rate
- Resistance
- 1 Ohms