CRGCQ2010F2K2
型號描述:
厚膜電阻器 - SMD CRGCQ 2010 2K2 1% SMD Resistor
型號:
CRGCQ2010F2K2
品牌:
TE Connectivity / Holsworthy
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
4000
起訂量:1 倍增量:1
Resistance
2.2 kOhms
Tolerance
±1%
Power (Watts)
0.75W, 3/4W
Composition
Thick Film
Features
Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Package / Case
2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package
2010
Ratings
Size / Dimension
0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)