CRGS2512J1R0
型號描述:
1 Ohms ±5% 1.5W Chip Resistor 2512 (6332 Metric) Pulse Withstanding Thick Film
RES SMD 1 OHM 5% 1.5W 2512
型號:
CRGS2512J1R0
品牌:
TE Connectivity Passive Product
原廠包裝量:
起訂量:4000 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Power (Watts)
1.5W
Tolerance
±5%
Features
Pulse Withstanding
Package / Case
2512 (6332 Metric)
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Size / Dimension
0.250" L x 0.126" W (6.35mm x 3.20mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Number of Terminations
2
Supplier Device Package
2512
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)
Failure Rate
Resistance
1 Ohms