CRGP2512F56K
- 型號描述:
56 kOhms ±1% 2W Chip Resistor 2512 (6332 Metric) Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding Thick Film
RES 56K OHM 1% 2W 2512
- 型號:
- CRGP2512F56K
- 品牌:
- TE Connectivity Passive Product
數量:
- Resistance
- 56 kOhms
- Tolerance
- ±1%
- Power (Watts)
- 2W
- Features
- Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
- Temperature Coefficient
- ±100ppm/°C
- Operating Temperature
- -55°C ~ 155°C
- Package / Case
- 2512 (6332 Metric)
- Supplier Device Package
- 2512
- Size / Dimension
- 0.250" L x 0.126" W (6.35mm x 3.20mm)
- Height - Seated (Max)
- 0.026" (0.65mm)