CRGP2512F390R
型號描述:
390 Ohms ±1% 2W Chip Resistor 2512 (6332 Metric) Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding Thick Film
厚膜電阻器 - SMD CRGP 2512 390R 1% SMD Resistor
型號:
CRGP2512F390R
品牌:
TE Connectivity / Holsworthy
原廠包裝量:
4000
Power (Watts)
2W
Tolerance
±1%
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Size / Dimension
0.250" L x 0.126" W (6.35mm x 3.20mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)
Failure Rate
Resistance
390 Ohms