首頁 > TE Connectivity代理商 > CRGP2512F100K
影像僅供參考,以產品規格為準
CRGP2512F100K
型號描述:
100 kOhms ±1% 2W Chip Resistor 2512 (6332 Metric) Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding Thick Film
型號:
CRGP2512F100K
品牌:
TE Connectivity
交期:
6-9工作天
原廠包裝量:
4000
起訂量:4000 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Power (Watts)
2W
Tolerance
±1%
Features
Pulse Withstanding
Package / Case
2512 (6332 Metric)
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Size / Dimension
0.250" L x 0.126" W (6.35mm x 3.20mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Number of Terminations
2
Supplier Device Package
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)
Failure Rate
Resistance
100 kOhms