CRGP1210F47K
型號描述:
47 kOhms ±1% 0.75W, 3/4W Chip Resistor 1210 (3225 Metric) Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding Thick Film
RES 47K OHM 1% 3/4W 1210
型號:
CRGP1210F47K
品牌:
TE Connectivity Passive Product
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
1
起訂量:1 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Power (Watts)
0.75W, 3/4W
Tolerance
±1%
Features
Pulse Withstanding
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Size / Dimension
0.122" L x 0.102" W (3.10mm x 2.60mm)
Composition
Thick Film
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Number of Terminations
2
Supplier Device Package
1210
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)
Failure Rate
Resistance
47 kOhms