CRGP0603F120K
型號描述:
厚膜電阻器 - SMD CRGP 0603 120K 1% SMD Resistor
型號:
CRGP0603F120K
品牌:
TE Connectivity / Holsworthy
原廠包裝量:
5000
起訂量:1 倍增量:1
Power (Watts)
0.25W, 1/4W
Tolerance
±1%
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package
0603
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)
Failure Rate
Resistance
120 kOhms