首頁 > TE Connectivity代理商 > CRGP0603F10R
影像僅供參考,以產品規格為準
CRGP0603F10R
型號描述:
10 Ohms ±1% 0.25W, 1/4W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding Thick Film
型號:
CRGP0603F10R
品牌:
TE Connectivity
交期:
6-9工作天
原廠包裝量:
5000
起訂量:5000 倍增量:1
Resistance
10 Ohms
Tolerance
±1%
Power (Watts)
0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient
±400ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)