CRGP0402F68R
型號描述:
厚膜電阻器 - SMD CRGP 0402 68R 1% SMD Resistor
型號:
CRGP0402F68R
品牌:
TE Connectivity / Holsworthy
原廠包裝量:
10000
起訂量:1 倍增量:1
Power (Watts)
0.125W, 1/8W
Tolerance
±1%
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Size / Dimension
0.043" L x 0.020" W (1.10mm x 0.50mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package
0402
Height - Seated (Max)
0.016" (0.40mm)
Failure Rate
Resistance
68 Ohms