CRGP0402F330R
型號描述:
330 Ohms ±1% 0.125W, 1/8W Chip Resistor 0402 (1005 Metric) Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding Thick Film
RES 330 OHM 1% 1/8W 0402
型號:
CRGP0402F330R
品牌:
TE Connectivity Passive Product
原廠包裝量:
起訂量:10000 倍增量:1
Power (Watts)
0.125W, 1/8W
Tolerance
±1%
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Size / Dimension
0.043" L x 0.020" W (1.10mm x 0.50mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package
0402
Height - Seated (Max)
0.016" (0.40mm)
Failure Rate
Resistance
330 Ohms