CRGP0402F1K2
- 型號描述:
1.2 kOhms ±1% 0.125W, 1/8W Chip Resistor 0402 (1005 Metric) Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding Thick Film
RES 1.2K OHM 1% 1/8W 0402
- 型號:
- CRGP0402F1K2
- 品牌:
- TE Connectivity Passive Product
數量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Power (Watts)
- 0.125W, 1/8W
- Tolerance
- ±1%
- Features
- Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
- Package / Case
- 0402 (1005 Metric)
- Temperature Coefficient
- ±100ppm/°C
- Size / Dimension
- 0.043" L x 0.020" W (1.10mm x 0.50mm)
- Composition
- Thick Film
- Operating Temperature
- -55°C ~ 155°C
- Number of Terminations
- 2
- Supplier Device Package
- 0402
- Height - Seated (Max)
- 0.016" (0.40mm)
- Failure Rate
- Resistance
- 1.2 kOhms