CRGH2512F10K2
型號描述:
10.2 kOhms ±1% 2W Chip Resistor 2512 (6332 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film
厚膜電阻器 - SMD CRGH2512 1% 10K2 2W
型號:
CRGH2512F10K2
4000
起訂量:8000 倍增量:8000
Packaging
Tape & Reel (TR)
Power (Watts)
2W
Tolerance
±1%
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Size / Dimension
0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Number of Terminations
2
Supplier Device Package
Height - Seated (Max)
Failure Rate
Resistance
10.2 kOhms