CRGH1206F120R
型號描述:
120 Ohms ±1% 0.5W, 1/2W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film
THICK FILM RESISTORS - SMD CRGH1
型號:
CRGH1206F120R
品牌:
TE Connectivity AMP Connectors
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
5000
起訂量:5000 倍增量:1
Resistance
120 Ohms
Tolerance
±1%
Power (Watts)
0.5W, 1/2W
Composition
Thick Film
Features
Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package
Ratings
Size / Dimension
0.122" L x 0.061" W (3.10mm x 1.55mm)