CRGH0805J470R
- 型號描述:
470 Ohms ±5% 0.333W, 1/3W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film
RES 470 OHM 5% 1/3W 0805
- 型號:
- CRGH0805J470R
- Power (Watts)
- 0.333W, 1/3W
- Tolerance
- ±5%
- Package / Case
- 0805 (2012 Metric)
- Temperature Coefficient
- ±100ppm/°C
- Size / Dimension
- 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
- Operating Temperature
- -55°C ~ 155°C
- Supplier Device Package
- 0805
- Resistance
- 470 Ohms