CRGH0805F75R
- 型號描述:
75 Ohms ±1% 0.333W, 1/3W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film
RES 75 OHM 1% 1/3W 0805
- 型號:
- CRGH0805F75R
- 品牌:
- TE Connectivity Passive Product
數量:
- Resistance
- 75 Ohms
- Tolerance
- ±1%
- Power (Watts)
- 0.333W, 1/3W
- Temperature Coefficient
- ±100ppm/°C
- Operating Temperature
- -55°C ~ 155°C
- Package / Case
- 0805 (2012 Metric)
- Supplier Device Package
- 0805
- Ratings
- Size / Dimension
- 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)