CRGH0603F4K75
型號描述:
4.75 kOhms ±1% 0.2W, 1/5W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film
厚膜電阻器 - SMD CRGH0603 1% 4K750.2W
型號:
CRGH0603F4K75
Resistance
4.75 kOhms
Tolerance
±1%
Power (Watts)
0.2W, 1/5W
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)