CRGH0603F120R
- 型號描述:
120 Ohms ±1% 0.2W, 1/5W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film
RES 120 OHM 1% 1/5W 0603
- 型號:
- CRGH0603F120R
- 品牌:
- TE Connectivity Passive Product
數量:
- Resistance
- 120 Ohms
- Tolerance
- ±1%
- Power (Watts)
- 0.2W, 1/5W
- Composition
- Thick Film
- Features
- Automotive AEC-Q200
- Temperature Coefficient
- ±100ppm/°C
- Operating Temperature
- -55°C ~ 155°C
- Package / Case
- 0603 (1608 Metric)
- Supplier Device Package
- 0603
- Ratings
- Size / Dimension
- 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)