CRGCQ2010J2K2
型號描述:
2.2 kOhms ±5% 0.75W, 3/4W Chip Resistor 2010 (5025 Metric) Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant Thick Film
RES 2.2K OHM 5% 3/4W 2010
型號:
CRGCQ2010J2K2
品牌:
TE Connectivity Passive Product
原廠包裝量:
起訂量:4000 倍增量:1
Resistance
2.2 kOhms
Tolerance
±5%
Power (Watts)
0.75W, 3/4W
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Package / Case
2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package
2010
Ratings
Size / Dimension
0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)