CRGCQ2010J15R
型號描述:
厚膜電阻器 - SMD CRGCQ 2010 15R 5% SMD Resistor
型號:
CRGCQ2010J15R
品牌:
TE Connectivity / Holsworthy
原廠包裝量:
4000
起訂量:1 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Power (Watts)
0.75W, 3/4W
Tolerance
±5%
Package / Case
2010 (5025 Metric)
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Size / Dimension
0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Ratings
AEC-Q200
Number of Terminations
2
Supplier Device Package
2010
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)
Failure Rate
Resistance
15 Ohms