CRGCQ2010F5K6
型號描述:
5.6 kOhms ±1% 0.75W, 3/4W Chip Resistor 2010 (5025 Metric) Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant Thick Film
厚膜電阻器 - SMD CRGCQ 2010 5K6 1% SMD Resistor
型號:
CRGCQ2010F5K6
品牌:
TE Connectivity / Holsworthy
原廠包裝量:
4000
起訂量:1 倍增量:1
Resistance
5.6 kOhms
Tolerance
±1%
Power (Watts)
0.75W, 3/4W
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Package / Case
2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package
2010
Ratings
Size / Dimension
0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)