CRGCQ1210F10R
- 型號描述:
10 Ohms ±1% 0.5W, 1/2W Chip Resistor 1210 (3225 Metric) Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant Thick Film
RES 10 OHM 1% 1/2W 1210
- 型號:
- CRGCQ1210F10R
- 品牌:
- TE Connectivity Passive Product
- 點擊查看即時庫存
起訂量:5000
倍增量:1
價格:
數量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Power (Watts)
- 0.5W, 1/2W
- Tolerance
- ±1%
- Package / Case
- 1210 (3225 Metric)
- Temperature Coefficient
- ±400ppm/°C
- Size / Dimension
- 0.122" L x 0.102" W (3.10mm x 2.60mm)
- Operating Temperature
- -55°C ~ 155°C
- Ratings
- Number of Terminations
- 2
- Supplier Device Package
- 1210
- Height - Seated (Max)
- 0.026" (0.65mm)
- Failure Rate
- Resistance
- 10 Ohms