CRGCQ0603F2K2
型號描述:
2.2 kOhms ±1% 0.1W, 1/10W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant Thick Film
厚膜電阻器 - SMD CRGCQ 0603 2K2 1% SMD Resistor
型號:
CRGCQ0603F2K2
品牌:
TE Connectivity / Holsworthy
原廠包裝量:
5000
起訂量:1 倍增量:1
Resistance
2.2 kOhms
Tolerance
±1%
Power (Watts)
0.1W, 1/10W
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package
0603
Ratings
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)