CRGCQ0402J100R
型號描述:
100 Ohms ±5% 0.063W, 1/16W Chip Resistor 0402 (1005 Metric) Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant Thick Film
厚膜電阻器 - SMD CRGCQ 0402 100R 5% SMD Resistor
型號:
CRGCQ0402J100R
品牌:
TE Connectivity / Holsworthy
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
10000
起訂量:1 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Power (Watts)
0.063W, 1/16W
Tolerance
±5%
Features
Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Composition
Thick Film
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Ratings
Number of Terminations
2
Supplier Device Package
0402
Height - Seated (Max)
0.016" (0.40mm)
Failure Rate
Resistance
100 Ohms