CRG1206F36R
- 型號描述:
36 Ohms ±1% 0.25W, 1/4W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) Thick Film
RES SMD 36 OHM 1% 1/4W 1206
- 型號:
- CRG1206F36R
- 品牌:
- TE Connectivity Passive Product
- 交期:
- 5-8工作天
- 原廠包裝量:
- Resistance
- 36 Ohms
- Tolerance
- ±1%
- Power (Watts)
- 0.25W, 1/4W
- Temperature Coefficient
- ±200ppm/°C
- Operating Temperature
- -55°C ~ 155°C
- Size / Dimension
- 0.122" L x 0.061" W (3.10mm x 1.55mm)
- Height - Seated (Max)
- 0.026" (0.65mm)