CRG0805F82R
型號描述:
82 Ohms ±1% 0.125W, 1/8W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Thick Film
厚膜電阻器 - SMD CRG0805 1% 82R
型號:
CRG0805F82R
品牌:
TE Connectivity / AMP
原廠包裝量:
5000
起訂量:5000 倍增量:5000
Resistance
82 Ohms
Tolerance
±1%
Power (Watts)
0.125W, 1/8W
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)