CRG0805F2K2
型號描述:
厚膜電阻器 - SMD 2.2KOhms 1/8W 150V
型號:
CRG0805F2K2
品牌:
TE Connectivity / Holsworthy
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
5000
起訂量:1 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Power (Watts)
0.125W, 1/8W
Tolerance
±1%
Features
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Composition
Thick Film
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Ratings
Number of Terminations
2
Supplier Device Package
0805
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)
Failure Rate
Resistance
2.2 kOhms