CRG0603F4K22
型號描述:
4.22 kOhms ±1% 0.1W, 1/10W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Thick Film
厚膜電阻器 - SMD CRG0603 1% 4K22
型號:
CRG0603F4K22
品牌:
TE Connectivity / Holsworthy
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
5000
起訂量:5000 倍增量:5000
Packaging
Tape & Reel (TR)
Power (Watts)
0.1W, 1/10W
Tolerance
±1%
Features
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Ratings
Number of Terminations
2
Supplier Device Package
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)
Failure Rate
Resistance
4.22 kOhms