CRG0603F43K
型號描述:
43 kOhms ±1% 0.1W, 1/10W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Thick Film
厚膜電阻器 - SMD CRG0603 1% 43K
型號:
CRG0603F43K
品牌:
TE Connectivity / AMP
原廠包裝量:
5000
起訂量:5000 倍增量:5000
Resistance
43 kOhms
Tolerance
±1%
Power (Watts)
0.1W, 1/10W
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)