首頁 > TE Connectivity代理商 > CRG0402J100R/10
影像僅供參考,以產品規格為準
CRG0402J100R/10
型號描述:
100 Ohms ±5% 0.063W, 1/16W Chip Resistor 0402 (1005 Metric) Thick Film
型號:
CRG0402J100R/10
品牌:
TE Connectivity
交期:
6-9工作天
原廠包裝量:
10000
起訂量:10000 倍增量:1
Resistance
100 Ohms
Tolerance
±5%
Power (Watts)
0.063W, 1/16W
Composition
Thick Film
Features
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package
Ratings
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)
0.016" (0.40mm)