CGSSL2R051J
型號描述:
51 mOhms ±5% 2W Chip Resistor 4823 (12158 Metric), J-Lead Current Sense, Moisture Resistant Metal Foil
RES 0.051 OHM 5% 2W 4823
型號:
CGSSL2R051J
Power (Watts)
2W
Tolerance
±5%
Package / Case
4823 (12158 Metric), J-Lead
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Size / Dimension
0.478" L x 0.230" W (12.14mm x 5.84mm)
Height - Seated (Max)
0.210" (5.33mm)
Failure Rate
Resistance
51 mOhms