CGS433U050X5C
型號描述:
鋁質電解電容器 - 螺絲接線端 43000uF 50V-10+75%
型號:
CGS433U050X5C
品牌:
Knowles / Illinois Capacitor
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
20
起訂量:20 倍增量:20
Capacitance
43000 µF
Tolerance
-10%, +75%
Voltage - Rated
50 V
ESR (Equivalent Series Resistance)
23mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 85°C
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Polarization
Polar
Ratings
Applications
General Purpose
Ripple Current @ Low Frequency
12.7 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency
16.51 A @ 10 kHz
Lead Spacing
Size / Dimension
3.000" Dia (76.20mm)
Height - Seated (Max)
5.125" (130.18mm)