CGSSL1R047J
型號描述:
47 mOhms ±5% 1W Chip Resistor 2615 (6538 Metric), J-Lead Current Sense, Moisture Resistant Metal Foil
RES 0.047 OHM 5% 1W 2615
型號:
CGSSL1R047J
品牌:
TE Connectivity Passive Product
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
500
起訂量:500 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Power (Watts)
1W
Tolerance
±5%
Features
Current Sense, Moisture Resistant
Package / Case
2615 (6538 Metric), J-Lead
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Size / Dimension
0.255" L x 0.150" W (6.48mm x 3.81mm)
Composition
Metal Foil
Operating Temperature
Number of Terminations
2
Supplier Device Package
SMD
Height - Seated (Max)
0.112" (2.84mm)
Failure Rate
Resistance
47 mOhms