CGSSL1R01J
- 型號描述:
10 mOhms ±5% 1W Chip Resistor 2615 (6538 Metric), J-Lead Current Sense, Moisture Resistant Metal Foil
RES 0.01 OHM 5% 1W 2615
- 型號:
- CGSSL1R01J
- 品牌:
- TE Connectivity Passive Product
- 點擊查看即時庫存
起訂量:500
倍增量:1
價格:
數量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Power (Watts)
- 1W
- Tolerance
- ±5%
- Features
- Current Sense, Moisture Resistant
- Package / Case
- 2615 (6538 Metric), J-Lead
- Temperature Coefficient
- ±100ppm/°C
- Size / Dimension
- 0.255" L x 0.150" W (6.48mm x 3.81mm)
- Composition
- Metal Foil
- Operating Temperature
- Number of Terminations
- 2
- Supplier Device Package
- SMD
- Height - Seated (Max)
- 0.112" (2.84mm)
- Failure Rate
- Resistance
- 10 mOhms